niedziela, 28 listopada 2010

Lubimy czytać!

Portal Lubimy Czytać odkryłam dzięki lekturze jednego z blogów na Bloggerze. Założyłam sobie konto...i co? Wynika z tego, że pierwszy raz w życiu sięgnęłam po książkę!!! Nic z tych rzeczy:) Czytam od zawsze, z małymi lub większymi przerwami. Na Lubimy Czytać chcę stworzyć własną współczesną, książkową historię.

sobota, 27 listopada 2010

Uczestniczyłam w tym tygodniu w Kongresie "biblioteka: lubię to!" (Warszawa, Fabryka Trzciny). Organizatorzy przygotowali dla przybyłych zainteresowanych szereg spotkań i warsztatów. Wśród nich był wykład prof. Jerzego Bralczyka dotyczący mówienia jako działania. Zaciekawiło mnie podejście do brzmienia i "kształtu" wyrazów. Prof. Bralczyk przytaczał szereg przykładów. Słowo "wklęsły" jest w brzmieniu jakby wklęsłe, a "wypukły"- wypukłe. Wyraz "szeleścić"- szeleści, "zgrzytać"- słyszymy dźwięk zgrzytania. Ciekawe obserwacje i wnioski....

Zainspirowana lekturą blogów literackich, książkowych (a zaczęło się wszystko od Karuzeli Virginii), spróbuję stworzyć miejsce, w którym będę zamieszczać głównie recenzje przeczytanych książek oraz refleksje na temat artykułów o literaturze i życiu literackim.

"Nieskończoność Czytania"o ...literaturze i czytania mojego bloga :)

O autorze
Spis moli Lectorium. Nieskończoność czytania

Wypromuj również swoją stronę ARCHIPELAG ministat liczniki.org